یکشنبه دوم مهر ماه

گزارش / نام فاطمه هاشمی در تالار مشاهیر فدراسیون جهانی پیوند اعضا ماندگار شد

رقابت های جهانی پیوند اعضا در شرایطی به میزبانی استرالیا آغاز شد که در مراسم افتتاحیه و در نخستین روز این مسابقات، رئیس فدراسیون جهانی با بیان خدمات و تلاش‌های فاطمه هاشمی رئیس فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای کشورمان، از ثبت نام وی در تالار مشاهیر این فدراسیون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا، برای جامعه بیماران خاص و پیوند اعضای ایران که سالهاست در سایه حضور، حمایت ها و تلاش های فاطمه هاشمی، امید به آینده را در دل پرورانده و شادی را در زندگی تجربه کرده اند این انتخاب و ماندگار شدن نام وی در تالار مشاهیر فدراسیون جهانی حکایت از آن دارد که رئیس بنیاد امور بیماری های خاص در مسیری گام نهاده که امروز اثر و نتایج آن فراتر از مرزهای ایران هم دیده می شود.

فاطمه هاشمی در طی سالیان گذشته به عنوان مادری دلسوز و خواهری مهربان، تمام هم و غم خود را معطوف به برطرف کردن مشکلات جامعه بیماران خاص و پیوند اعضا کرده و با تدابیر مختلف و بهره مندی از فرصت های موجود سعی در کاهش درد و آلام بیماران خاص و پیوند اعضای کشورمان کرده است و در این راه با احداث مراکز درمانی و تجهیز آن به علم روز دنیا سعی دارد تا رسالتی که آیت الله هاشمی رفسنجانی بر روی دوش او گذاشته است را به بهترین شکل ممکن به سرانجام برساند.

ساخت بزرگترین مرکز درمانی بیماران سرطانی، خدمتی دیگر از بانویی است که همواره در کنار جامعه هدف حضور داشته و با تدبیر و درایت، ورزش را به سبد زندگی بیماران خاص و پیوند اعضای کشورمان وارد کرده است تا با ارتقای امید به زندگی و افزایش نشاط در بین آنها، فرصت بهتر بودن و بهتر زیستن را به آنان هدیه دهد.

به استرالیا باز می‌گردیم. مراسم افتتاحیه و رژه کاروان ورزشی ایران در رقابت های جهانی پیوند اعضا؛ زمانی که نام فاطمه هاشمی به عنوان یکی از چهره های ماندگار تالار مشاهیر فدراسیون جهانی مطرح شد شور و هیجان و تشویق های بی امان ورزشکاران کشورمان در این آوردگاه جهانی مهر تاییدی بود بر این انتخاب، چرا که این افراد از نزدیک شاهد تلاش های رئیس بنیاد امور بیمارهای خاص بوده و خود را در این شادی سهیم می دانستند.

در این مراسم به دلیل آنکه فاطمه هاشمی با توجه به نیاز حضورش در ایران و پیگیری فعالیت های مرتبط با بیماران خاص و پیوند اعضای کشورمان در سفر به استرالیا تیم اعزامی را همراهی نمی کرد، سیدمحسن موسوی دبیر فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا به نمایندگی از وی تندیس اهدایی فدراسیون جهانی را دریافت کرد.

در ابتدای مراسم افتتاحیه کریس توماس رئیس فدراسیون جهانی در سخنانی با اشاره به نقش ارزنده و تلاش‌های صادقانه فاطمه هاشمی گفت: او با تلا‌ش‌هایی که از خود نشان داد شبکه ای از دفاتر را در تمامی شهرهای ایران ایجاد و امروز به بیش از ۹ هزار بیمار کمک می کند تا از طریق ورزش، سلامتی خود را به دست بیاورند.

رئیس فدراسیون جهانی در ادامه به فعالیت‌های هاشمی در حوزه درمان هم اشاره و تاکید کرد: او همچنین تعدادی بیمارستان، مراکز درمانی را برای بیماران خاص احداث و در حال ساخت دارد که این تلاش‌ها کمک شایانی به بیماران خواهد کرد.

جامعه ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای ایران و چهره های ورزشی و غیر ورزشی بعد از این انتخاب و انتشار خبر ثبت نام دکتر فاطمه هاشمی در تالار مشاهیر فدراسیون جهانی با پیام های مختلف ضمن تبریک به وی از حمایت های و تلاش های رئیس بنیاد امور بیماری های خاص تقدیر و تشکر کردند.