یکشنبه سی و یکم تیر ماه

هاشمی: ورزش همگانی سرلوحه کارها باشد؛ باید قهرمانان را آموزش بدهیم تا در رقابت‌های جهانی به میدان بروند

رئیس فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا با تاکید بر اینکه ورزش همگانی سرآغاز همه فعالیت‌ها است، گفت: تلاش خواهیم کرد تا ورزشکاران این فدراسیون پس از آموزش‌های لازم فرصت حضور در رشته‌های مختلف و رقابت با افراد سالم را داشته باشند تا بتوانند از فضاهای جدید به خوبی بهره ببرند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا، فاطمه هاشمی در مجمع عمومی این فدراسیون که به ریاست سید محمد شروین اسبقیان، معاون فرهنگی و ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و با حضور مهین فرهادی‌زاد نایب رئیس کمیته ملی المپیک و سایر اعضا مجمع برگزار شد طی جملاتی تصریح کرد: هدف ما از ورزش و فعالیت‌های مربوطه افزایش امید به زندگی و ارتقای کیفیت آن است و تلاش خواهیم کرد تا قهرمانان و ورزشکاران ما در شرایط سالم و ایمن، به زندگی خود ادامه دهند.

وی ادامه داد: تاکید به ورزش همگانی، توجه به مسائل فرهنگی، برگزاری سمینارهای مختلف با هدف افزایش علم و دانش جامعه هدف و ارتقای توان ورزشی قهرمانان این فدراسیون از دیگر برنامه‌های ما به شمار می‌رود و در صدد هستیم تا فضایی مناسب برای حضور ورزشکاران این فدراسیون در تیم‌های ملی و رقابت با ورزشکاران سایر فدراسیون‌ها را ایجاد کنیم که فدراسیون در این راه همراه و حامی آنها خواهد بود.

رئیس فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا گفت: ورزشکاران ما باید مسیر رشد و تعالی را طی کنند تا بتوانند از فرصت‌های جدید به خوبی بهره ببرند. از سویی دیگر در نظر داریم با برگزاری رقابت‌ها به صورت منطقه‌ای شرایط بهتری را برای رقابت ورزشکاران در سطح کشور فراهم کنیم تا دیگر لازم نباشد آنها مسیرهای طولانی را طی کرده و سختی راه را به جان بخرند.

گفتنی است مجمع عمومی این فدراسیون در شرایطی برگزار شد که طی آن از سید باقر فاطمی نسب رئیس اسبق فدراسیون تجلیل شد، همچنین از خانواده ورزشکار، زنده‌یاد علی حسین رجبی ( نخستین ورزشکار این فدراسیون ) نیز تجلیل و یاد او گرامی داشته شد.