یکشنبه سی و یکم تیر ماه

نشست مشترک مدیر کل اداره بیمه سلامت با مسوولان هیات ورزش بیماران خاص استان مرکزی

نشست مشترک مدیرکل و مدیران اداره کل بیمه سلامت و اعضای هیات رئیسه ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای استان مرکزی با هدف تامین بخشی از نیازهای ورزشی و تفریحی این هیات در اراک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا، در این نشست شمس سخنگو و عضو هیات رئیسه هیات ورزش بیماران خاص و پیوند اعضای استان مرکزی گفت: کمک هزینه درمانی از برنامه های مهم و ضروری اعضای این هیات و بیماران خاص و پیوند اعضا به شمار می رود و تلاش می کنیم آنها در رشته های ورزشی با هدف ارتقا سلامتی جامعه حضور یابند. 
وی خاطر نشان کرد:  هیات ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا در راستای اعزام ورزشکاران به مسابقات، استفاده از خوابگاه، سالن های ورزشی و تامین وسایل نقلیه جهت تردد ورزشکاران، نیازمند حمایت جدی مسوولان استان به ویژه اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی است تا بتوان گامی موثر برای کمک های درمان به ورزشکاران این هیات برداشته شود.
بابک بوالحسنی مدیر کل اداره بیمه سلامت استان مرکزی در ادامه این نشست گفت: در بخش درمان ۶۴۰ هزار نفر تحت پوشش خدمات درمانی این سازمان هستند که به صورت رایگان خدمات آنها انجام می شود. 
وی افزود: همچنین صندوقی برای بیماران صعب العلاج ایجاد شده که بر اساس مصوبات هیات دولت از سال ۱۴۰۱، بیمه مکلف است به این افراد تخفیف های بیمه ای بیشتری در صورت مراجعه و ثبت نام و نشانه دار کردن آنها در سامانه الکترونیکی ارائه دهد، همچنین به کسانی که اهدا کننده کلیه هستند با ارائه مدارک مبلغ ۵۸ میلیون تومان پرداخت می شود. 
بوالحسنی تصریح کرد: اعتبارات این سازمان در بخش امکانات رفاهی و تفریحی به صورت شفاف و روشن تعریف شده و درصورت افتتاح اماکن با کمک دولت می توان به بیماران خاص و پیوند اعضای استان مرکزی خدمات بیشتری ارائه داد.